Математика і всесвіт


    Математика і сучасний світ
   В сучасному житті відбуваються дуже важливі і цікаві процеси, що народжені інтенсивним розвитком науки і техніки, завдяки якому протягом двох-трьох десятиріч відбуваються такі зміни у житті людей та їх світосприйнятті, на які раніше потрібні були століття. Один із таких процесів – це посилення ролі математики в житті суспільства, зростаюче значення математики в технічному і науковому розвитку.
     Ще в другій половині ХІХ століття великий російський математик Пафнутій Львович Чебишев говорив про те, що в математиці цінитися повинно в першу чергу те, що сприяє розвитку суміжних дисциплін і людської практики.
    Безперечно, математика виникла із повсякденних практичних потреб людини, виникла на самих ранніх стадіях розвитку людського суспільства, виникла для того, допомогти людині в боротьбі за існування, для того, щоб забезпечити в кінцевому рахунку його гомеостаз.
    Нескінченно різноманітна людська діяльність потребувала абстракцій – абстрактних понять – і число було лише однією із багатьох абстракцій, які зародилися на світанку людського суспільства і потім будуть народжуватися протягом всієї його історії.
    Не дивлячись на абстрактність сучасних математичних теорій, вони виникли природнім шляхом в процесі нашого вивчення навколишнього світу; вони є необхідною складовою наших уявлень про Всесвіт.
   
   Розвиток математики тісно пов'язаний з розвитком продуктивних сил людського суспільства, з розвитком промисловості, транспорту, суміжних наук і т.д. Іноді дуже важко в конкретних умовах встановити зв'язок того чи іншого напрямку математики з конкретною людською практикою. Однак цей зв'язок легко проглядається через перспективу століть. І більше того, кожен великий прорив людської думки в нові області техніки та фізики як наслідок завжди стимулював розвиток математики.

Дізнатись детальніше . . . 

Пропоную також переглянути та скористатися моїми іншими напрацюваннями з математики:

Геометричний метод та його практичне застосування

Накопичення геометричних знань

Немає коментарів:

Дописати коментар